Zespol weselny: O tym nalezy pamietac

Zespol weselny: O tym nalezy pamietac grają, jaki
Pobrane z http://www.babskiswiat.com.pl/images/galerie/wesele/przyjecie-weselne.jpg

Decydując się na wybór odpowiedniego rodzaju zespołu weselnego, warto abyś zwrócił uwagę przede wszystkim na to, z jakimi muzykami masz mieć do czynienia. Chodzi o to, aby na samym początku, jeszcze przed nawiązaniem współpracy z konkretnym bandem wiadomo było, jaki typ muzyki instrumentaliści grają, jaki mają ulubiony nurt muzyczny i w czym się specjalizują. Nie można także zapomnieć o paru niesamowicie istotnych cechach formalnych. Niezbędne okazuje się ustalenie ile dokładnie czas mają trwać poszczególne bloki muzyczne. Co rozumie się jako bloki muzyczne? Otóż chodzi o ciąg piosenek granych bezpośrednio jedna po drugiej, bez przerwy.

Zespol weselny: O tym nalezy pamietac momencie wyjścia
Pobrane z http://zespol-aster.pl/images/page5-img1.jpg

Nierzadko zdarza się, że orkiestra gra po dwa kawałki i siada do stołu w momencie, gdy goście akurat najlepiej się bawią. Warto również podliczyć, ile dokładnie będzie konkretnych bloków muzycznych. Następna kwestia to ustalenie schematu party. Musimy w dokładny sposób ustalić krok po kroku, jakie będą zadania muzyków. Nie zapominajmy, iż to nasze przyjęcie weselne, zatem to my właśnie ustalamy konkretne reguły gry.

Nie ma mowy o tym, żeby orkiestra nagle zaczęła grać inaczej niż było to postanowione, a żeby mieć gwarancję, trzeba właśnie owych postanowień wspólnie dokonać. Wymyślmy dokładny scenariusz krok po kroku, wtedy będziemy mieć sto procent ingerencji. Następna sprawa to kwestia spożywania alkoholu. Określmy czy orkiestra może i w jakich ilościach powinna spożywać alkohol. Możemy sobie zastrzegać, że nie życzymy sobie aby muzycy pili podczas realizacji swego zadania.

Zespol weselny: O tym nalezy pamietac właśnie ustalamy konkretne reguły gry
Pobrane z http://s2.manifo.com/usr/4/4FDF/55/manager/gdansk/zespol-weselny-olsztyn-2015.jpg

Jeszcze jedna kwestia to ustalenie od jakiego momentu orkiestra będzie nam towarzyszyła. Niektórzy życzą sobie klasyczne rozwiązania – aby zespół towarzyszył młodej parze w momencie wyjścia z domu, na błogosławieństwie rodziców itd. Następna kwestia to spisanie umowy, która ma być dla nas gwarancją niezawodności. Pamiętaj, aby nie płacić określonej sumy pieniężnej od razu w całości, ale podzielić ją na zaliczkę i kwotę przekazaną po tym, jak zespół wykona swoją rolę na przyjęciu.

– autor artykułu