Zespol weselny: Na co zwrocic uwage?

Nosisz się z zamiarem organizacji przyjęcia weselnego z prawdziwą pompą? Chcesz stworzyć imprezę, która będzie niezapomniana nie tylko dla Ciebie, ale i dla Twych gości? W tym celu koniecznie zwróć uwagę na właściwą oprawę muzyczną Twojego party. Konieczne jest, aby zacząć selekcję muzyków od wyboru charakteru muzyki mającej być graną na weselu. Generalnie możliwości jest szereg. Wyróżnia się chociażby rozmaite zespoły weselne, grupy smyczkowe, instrumentalistów, DJ-ów czy wokalistów. Niemniej jednak w ich obrębie istnieje k różnorodności. Możemy mówić o wielorakich bandach, zróżnicowanych pod względem przykładowo formy prowadzonych przyjęć weselnych. I tak to, jak konkretnie będziemy bawić się na własny, weselu a wraz z nami nasi przybyli goście zależne jest od atmosfery wprowadzonej przez muzyków.

Ustalmy zatem na początku rozmowy z bandem, jaki styl i charakter muzyki prezentują. Wymieńmy uwagi praktyczne oraz wskażmy nasze indywidualne preferencje. Dobry i doświadczony zespół nie tylko powinien im sprostać, ale bez zastrzeżeń i zbędnych dyskusji je zaakceptować i przyjąć do wiadomości. W końcu to zespół jest wykonawcą, zaś klient usługobiorcą, który wykłada pieniądze i to nie mało. Podstawą w dziedzinie wyboru optymalnego bandu muzycznego jest zwłaszcza kwestia finansowa. Na niektóre zespoły po prostu nie będzie nas stać, więc wygospodarujmy najpierw odpowiednią kwotę a dopiero później sprawdźmy jakie zespoły ofiarują usługi w konkretnie naszym przedziale pieniężnym.

Następna kwestia, poza honorarium bandu, to doświadczenie muzyków. Nie bierzmy przypadkowego bandu, który nie wiadomo jak sprawdzi się w powierzonej mu roli. Musimy zdecydować się nawiązać współpracę z taką grupą, która będzie działała w danym rynku już od lat, mając odpowiednie doświadczenie oraz pełen profesjonalizm. Nie ryzykujmy, aby nie doszło do wpadki podczas tego najważniejszego dnia w naszym życiu.

Na koniec jeszcze kwestia ustalenia ściśle określonego repertuaru, który muzycy dla nas zagrają. Warto także podpytać w jaki sposób będą przeprowadzone oczepiny i czy wchodzi w grę granie piosenek na specjalne żądanie czy to pary młodej, czy gości.

– autor artykułu